Haber

AK Parti’den net ‘MHP’ açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz, MHP’nin kendi listelerinden seçime girme kararına ilişkin, “Bir süredir bu zeminde görüşüp anlaştığımızı söylüyorum. Bunda bir çelişki yok. Devlet Bey’in tavrı bizim aktardığımız durumla aynı.”söz konusu.

AK Parti’li Ali İhsan Yavuz, TBMM’deki AK Parti grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yavuz, milletvekilliği seçimlerine ortak liste ile girme davalarına ilişkin olarak, “HÜDA PAR bizim listemizden girecek, kalan 3 parti kendi listelerinden girmeye hazırlanıyor”söz konusu.

‘SÖZLEŞMELİ BİR DURUM DEĞİL’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tüm seçim bölgelerinde kendi logoları ile seçime katılacaklarını açıklamasının sorulması üzerine Yavuz, şunları söyledi: “Bir süredir burada buluşup anlaştığımızı söylüyorum. Bu olağan dışı bir durum değil. Devlet Bey’in tavrı bizim anlattığımızla aynı. Yeni seçim yasasına göre bazı zorlayıcılar var. işler hem Millet İttifakı hem de biz.Çünkü ‘En demokratik tablo gerçekleşsin’ dediğimizde kolay olmuyor.Bir de zorluklar var.Kim hangi partiyi kastetmiş ve oy vermişse o partiden milletvekili çıkar. Vermezse o oylar yok sayılacak. Millet İttifakı bileşenlerinin de bildiğini düşünüyorum” dedi.dedi.

kozakli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu