Yüksekova’da Futbol Akademisi Kuruldu
![](https://iscehisarajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/yuksekovada-futbol-akademisi-kuruldu-Lt7R91JN.webp)
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kurulan ‘Futbol Akademisi’ne katılan 200 çocuk eğitim almaya başladı.
Antrenörler Mecit Arbaş, Fesih Çamlı ve Murat Sönmez Yanık, açtıkları ‘Yüksekova Futbol Akademisi’ ile 200 çocuğa futbol eğitimi vermeye başladı. Futbol okuluna yoğun ilgi gösteren çocuklar, antrenörleri eşliğinde antrenman yaparak Türkiye’nin en uygun gruplarına transfer olmak için ter döküyor. Yüksekova’dan her yere sporcu transfer edeceklerini belirten teknik direktör Mecit Arbaş, “Burada büyük bir başarıya imza attık. Yüksekova Futbol Akademisi’ni açtık. Yoğun ilgi var. 3 teknik direktör 200 çocuğa en iyi şekilde futbol eğitimi veriyor. Onları dünya takımlarında yer almaları için yetiştiriyoruz” dedi.
Çocukların futbola büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Teknik Direktör Fesih Çamlı, “Yüksekova’da futbol akademisini açtık. Bu bölgede zaten büyük bir eksiklik vardı. Şu anda 200’e yakın öğrencimiz var. Onun dışında talep devam ediyor. Hiçbir öğrencimizi geri çeviremeyiz, çünkü amacımız çocuklarımızı yetiştirmek.” Şimdi Yüksekovalı sporcuları en iyi takımlarda görmek istiyoruz. Allah nasip ederse Türkiye’nin ve dünyanın en yetkin takımlarına sporcular yetiştireceğiz. Artık çocuklar kahvehane alışkanlığıyla değil sporla ilgilensin, bunu başaracağız” dedi. – HAKKARI